Зокрема, у навчальних закладах має бути проведений комплекс заходів з організації і забезпечення збереження життя та здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу у закладах освіти. 
Також навчальні заклади мають постійно проводити роз’яснювальну роботу з вихованцями, учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.Серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників будуть розповсюджені пам’ятки із правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами. Відповідні інформаційні матеріали з питань безпеки можна знайти на сайті МОН за посиланням www.mon.gov/ua/hotline.
У рамках здійснення заходів безпеки у місцях перебування учнівської молоді, навчальним закладам також доручено обмежити доступ на свою територію осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного процесу, та посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров’ю і життю дітей та працівників.
Також, за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів має бути посилена охорона навчальних закладів, особливо в регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів.
У разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин мають бути оперативно поінформовані силові та інші структури.
Інформація з сайту http://www.inter-logos.org/index.php?newsid=555#sel=9:4,9:6
 
На допомогу класним керівникам нашої гімназії, матеріали щодо продення бесід з правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами.
 
Небезпечні знахідки (мультфільм):
Пам'ятки для учнів і батьків:
Пам'ятка у щоденник: